Değerli katılımcı, lütfen aşağıdaki bilgi notunu okuduğunuzdan ve aşağıdaki sorulara doğru cevap verdiğinizden emin olunuz.

 1. Vocathlon, 2020 yılı Ekim ayı itibariyle başlayacak ve Aralık ayı ortalarına kadar sürecek bir öğrenme ve girişimcilik faaliyetidir.
 2. Faaliyet Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinde faaliyet göstermekte olan ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Meslek Liseleri öğrencilerine açıktır.
 3. Bu etkinlik kapsamında öğrenciler kuracakları 4 veya 5 kişilik gruplar ile etkinliğe başvurabilirler.
 4. Grubun her üyesi ayrı ayrı başvuru yapacaklardır.
 5. Her grup başvurmadan önce kendi fikirlerini düşünür ve ileride hangi alanda çalışmak istediklerine karar verirler. Öğrencilerin bu aşamada bir fikir üretmelerine gerek bulunmamaktadır.
 6. Her grup beraberinde 1 lider öğretmen ile başvuruda bulunur. Bu öğretmenin ismi önceden grubun tüm üyeleri tarafından bilinmeli, öğretmenin izni alınmalı ve başvuru esnasında belirtilmelidir.  
 7. Öğrenci ve öğretmenlerin aynı okuldan olmaları yeterlidir. Farklı sınıf ve bölümlerden öğrenciler birlikte başvurabilirler.
 8. Seçilen gruplar ile Ekim-Kasım aylarını içerecek şekilde haftaiçi Salı ve Perşembe akşamları internet üzerinden eğitimler düzenlenecektir.
 9. Bu eğitimlerin ortalama 2 saat sürmesi beklenmektedir.
 10. Eğitimlere sadece öğrenciler katılacak olup, katılım zorunludur.
 11. Bu eğitimlere katılım sırasındaki derse erişi imkanları (internet, bilgisayar vs) öğrencinin sorumluluğundadır. 

Takım olarak hangi alanlarda proje geliştirmeyi düşünüyorsunuz? (2 tane seçim yapınız)En üstte yazılı olan açıklama metnini okudum ve sorulara doğru cevaplar verdim.